آموزش ارسال پیامک نظیر به نظیر

ارسال پیامک نظیر به نظیر

ارسال متناظر یا همان ارسال پیامک نظیر به نظیر نوعی از ارسال گروهی است که هر شماره متن مخصوص به خود را دارد. در واقع می‎توانید برای گروه‌های مختلف پیامک با متن‎های مختلف ارسال کنید. در این نوع ارسال می‌توانید همزمان چند پیام برای گیرندگان مختلف ارسال کرده و در زمان صرفه جویی کنید.

ارسال پیامک نظیر به نظیر چیست؟

اگر سامانه پیامک فارابی اس ام اس را تهیه کرده‌ باشید، احتمالا شما هم ارسال پیامک کلمات کلیدی و ارسال پیامک نظیر به نظیر (ارسال پیامک متناظر) را دیده‌اید؛ کارایی این دو ماژول پیامکی بسیار به هم نزدیک است.

 

ارسال پیامک نظیر به نظیر زمانی استفاده می‌شود که شما قصد ارسال چندین متن پیامک کاملا متفاوت را به چندین شماره متفاوت دارید، یک راه برای انجام این کار، ارسال پیامک تکی از طریق سامانه پیامک است، که شما در هر مرتبه متن پیامک و گیرندگان را وارد نمایید، پیامک را ارسال کنید و مجددا به سراغ پیامک بعد بروید که کمی زمان‌بر و خسته کننده است، ارسال پیامک نظیر به نظیر به شما امکان می‌دهد تا در فایل اکسل متن پیامک و شماره موبایل گیرندگان پیامک را وارد نمایید و یک مرتبه به تمام این افراد پیامک ارسال نمایید.

شیوه ارسال پیامک متناظر

برای مثال اگر میخواهید ۴ متن متفاوت را به کارمندان ۴ بخش مختلف سازمان ارسال کنید. می توانید به دو طریق زیر عمل کنید.

 

روش اول: ارسال از فایل اکسل

بهتر است برای استفاده از این نوع ارسال ابتدا فایل نمونه موجود در پنل اس ام اس فارابی اس ام اس را دانلود کنید. فایل شامل دو ستون شماره و متن پیام است. باتوجه به اینکه سطر اول فایل اکسل در زمان ارسال خوانده نمی شود، شماره ها و متن را از سطر دوم وارد نمایید.

 

  • در اکسل شماره ها را به صورت تصویر زیر چیدمان کنید.
  • اگر میخواهید یک پیامک را به چندین شماره ارسال کنید کافی است مانند سطر دوم شمراه ها را با کارکتر ” ; ” از هم جدا کنید

ارسال پیامک نظیر به نظیر

  • بعد از تکمیل فایل اکسل بر روی دکمه choose file کلیک کنید و فایل مورد نظر را انتخاب نمایید

Farabisms 1

  • در نهایت بر روی دکمه ارسال پیام کلیک کنید.

روش دوم: ارسال به صورت دستی

  • ابتدا تعداد جعبه انتخابی را مشخص کنید.

Img ۲۰۲۱۰۷۳۰ ۱۸۰۷۳۷

  • در کادرهای ایجاد شده متن پیام و شماره گیرندگان را وارد کنید.

 

Img ۲۰۲۱۰۷۳۰ ۱۸۰۹۱۵

ارسال پیامک کلمات کلیدی چیست؟

ارسال پیامک نظیر به نظیر زمانی استفاده می‌شود که متن پیامک‌ها به کلی متفاوت است و قصد دارید یک‌باره تمامی این پیامک‌ها را به تمام مخاطبین ارسال نمایید.

 

اما گاهی اوقات فرمت کلی پیامک یکسان است و فقط متغییرهایی مانند نام افراد ، میزان بدهی ، تاریخ مراجعه و… متفاوت است در این حالت می‌توانید از ارسال پیامک کلمات کلیدی استفاده کنید

 

در مورد ارسال پیامک نظیر به نظیر سوالی در ذهن شما باقی مانده است؟ لطفا سوال خودتان را در سامانه پشتیبانی آنلاین (ارسال تیکت) با ما در میان بگذارید تا به به سوال شما پاسخ دهیم.

خبرنامه پیامکی

تخفیف های تبلیغاتی را دریافت کنید

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

    خانه تعرفه‌خدماتمقرراتسوالات