آموزش ارسال با کلمات کلیدی

ارسال پیامک با کلمات کلیدی

یکی از قابلیت های سامانه پیامک ارسال کلمات کلیدی می‌باشد. حتما برای شما هم پیش آمده که پیامک با نام و مشخصات فردی خود دریافت کنید. این کار با استفاده از پنل اس ام اس امکان پذیر است. ارسال با کلمات کلیدی باعث منحصر به فرد شدن پیامک می شود و حس بهتری را در مخاطب ایجاد می‌کند و کاربردهای زیادی از جمله در شرکت های بیمه دارد.

 

ارسال پیامک کلمات کلیدی چیست؟ ارسال اس ام اس با کلمات کلیدی چه کاربردی دارد؟ نحوه استفاده از ماژول ارسال هوشمند پیامک کلمات کلیدی برای ارسال هوشمند پیامک به مخاطبین که یکی از قابلیت‌های پنل اس ام اس می‌باشد را به صورت تصویری آموزش می‌دهیم.

 

به‌ عنوان مثال فایل اکسلی دارید که در ستون‌های آن “شماره موبایل” , “پیشوند” , “نام” , “میزان بدهی”, “تاریخ”, … وجود دارد و می‌خواهید به هر یک از کاربرانتان پیامکی را به شکل زیر ارسال کنید :

 

جناب آقای علی همتی میزان بدهی شما ۱۲۵۸۰۰ ریال است و آخرین مهلت پرداخت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ می‌باشد.

 

در این نوع از ارسال شما می توانید یک پبام را با کلمات کلیدی متغیر مانند نام، بدهی، یا موارد دیگر به شماره های مرتبط با همان کلمات کلیدی ارسال کنید و این ارسال به شما کمک می کند از ۱ تا بی نهایت پیام را به صورت متغیر ولی همزمان ارسال کنید

برای ارسال تیکت و پشتیبانی به سامانه پشتیبانی آنلاین (ارسال تیکت) مراجعه نمایید. ضمناً دیگر امکانات پیشرفته فارابی اس‌ام‌اس را هم مطالعه بفرمایید.

روش استفاده از کلمات کلیدی برای ارسال پیامک

 

روش اول: استفاده از فایل اکسل

 

  • ابتدا از منو سمت راست – زیر منو ارسال – بر روی ارسال کلمات کلیدی کلیک کنید.

ارسال پیامک با کلمات کلیدی

  • فایل مورد نظر خود را که از قبل آماده کردیم. آپلود میکنیم و ثبت را کلیک می کنیم.

Img ۲۰۲۱۰۷۳۰ ۱۹۳۲۲۷

نکته: توجه کنید که شماره موبایل ها حتما باید در ستون A از فایل اکسل باشد.

نکته: در فایل اکسل در سطر اول هر ستون ویژگی آن ستون مانند نام ، بدهی و … را بنویسید.

Img ۲۰۲۱۰۷۳۰ ۱۹۳۴۴۹

  • همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید خصوصیات فایل اکسل را نمایش می دهد.

Img ۲۰۲۱۰۷۳۰ ۱۹۳۵۵۷

  • متن مورد نظر را تایپ می‌کنیم و زمانی که به متغیر مورد نظر در متن می‌رسیم از قسمت خصوصیات دفترچه تلفن بر روی خصوصیت مورد نظر کلیک می‌کنیم و سپس بر روی آیکن افزودن به متن کلیک می‌کنیم تا به صورت خودکار ستون مورد نظر به متن اضافه شود. متن را به صورت کامل همراه با متغیرها را به همین روش کامل می‌کنیم.

Img ۲۰۲۱۰۷۳۰ ۱۹۴۱۵۴

نکته: توجه داشته باشید که بعد از هر متغیر یک فاصله در متن ایجاد کنید که از بهم چسبیده شدن کلمات جلوگیری کنید.

 

در آخر بر روی ارسال پیامک کلیک کنید. به همین راحتی…

 

روش دوم: استفاده از دفترچه تلفن

این امکان وجود دارد که ارسال با کلمات کلیدی را با استفاده از دفترچه تلفن پیشرفته‌ای که قبلا ایجاد کرده اید، انجام دهید. برای استفاده از دفترچه تلفن پیشرفته می توانید مقاله راهنمای کار با دفترچه تلفن پیشرفته سامانه پیامک را مشاهده کنید.

 

بعد از ایجاد دفترچه تلفن پیشرفته، دفترچه تلفن مورد نظر را از قسمت زیر انتخاب می‌کنید. ادامه مراحل مانند روش قبل می‌شود. متن را نوشته و متغیرها را از قسمت خصوصیات دفترچه تلفن به متن اضافه می‌کنیم.

Img ۲۰۲۱۰۷۳۰ ۱۹۵۰۱۷

کاربردهای ارسال پیامک با کلمات کلیدی

  • یادآوری بدهی، سررسید قسط و …

کاربرد این روش بیشتر برای شرکت های بیمه می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تبلیغات و بازاریابی برای فروش بیشتر بیمه را مطالعه کنید.

 

  • اطلاع رسانی پیامک های مربوط به مدارس و آموزشگاهها

مدارس و آموزشگاهها برای اطلاع رسانی مواردی مانند نمرات دانش آموزان و … می توانند از این قابلیت استفاده کنند. 

 

  • ارسال پیامک با مشخصات فردی

زمانی که یک شرکت بیمه می خواهد بدهی و یا تاریخ اقساط را به مشتریان خود با پیامک یادآوری کند. شاید فکر کنید نیاز است که برای هر فرد پیامک جداگانه ای ارسال شود که مسلما وقت زیادی باید صرف این کار شود. راه حل اصولی استفاده از کلمات کلیدی در ارسال پیامک می‌باشد. در این روش یک بار ارسال گروهی پیامک می‌شود اما بر هر فرد متن منحصر به فرد ارسال می‌شود.

خبرنامه پیامکی

تخفیف های تبلیغاتی را دریافت کنید

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

    خانه تعرفه‌خدماتمقرراتسوالات